Activitate Sarbatoritii lunii Liviu Rebreanu – Mihail Sadoveanu

Activitatea cultural-științifică desfășurată în cadrul proiectului educațional Sărbătoriții lunii-Liviu Rebreanu și Mihail Sadoveanu, în parteneriat cu Casa Corpului Didactic Neamț, urmărește dezvoltarea gustului pentru lectură la elevi.
La împlinirea a 136 de ani de la nașterea celui care a fost supranumit Ștefan cel mare al literaturii române, elevii clasei a V-a A, îndrumați de prof. Andrei Petronela, și-au exprimat stima și respectul față de scriitorul, prozatorul, academicianul Mihail Sadoveanu, care a lăsat moștenire, atâtor și atâtor generații, o impresionantă operă literară.
Activitatea de comemorare s-a desfășurat la Școala Gimnazială Daniela Cuciuc în data de 03 noiembrie 2016.
01

02

03

04

Prof. Andrei Petronela